RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Nie jesteś sam”. Wyjątkowy koncert charytatywny dla Stana Borysa

Najnowsze

Popularne

„Nie jesteś sam” – pod takim hasłem, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gwiazdy estrady zagrały koncert charytatywny dla Stana Borysa. Artysta kilka miesięcy temu doznał udaru i wymaga specjalistycznego leczenia oraz kosztownej i długiej rehabilitacji.

Stan Borys trafił do szpitala. „Walczyliśmy o jego życie”

77-letni Stan Borys w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kilka dni lekarze walczyli o życie artysty. Jak donosi „Super Express”, lekarze...

zobacz więcej

Na scenie wystąpili tacy artyści, jak: Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Kayah, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Grzegorz Wilk, Olga Bończyk i Agata Dąbrowska.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski podkreślił, że Borys jest osobą wyjątkową, nie tylko dla fanów, ale też dla słuchaczy Polskiego Radia. – To jest artysta, którego uwielbiamy i w Polskim Radiu i na scenie. Wyjątkowa postać, nie tylko poprzez piękną muzykę i słowa, ale też poprzez charyzmatyczną osobowość. Choćby dla tych znaczących chwil, które muzyk dawał, Polskie Radio jest otwarte dla niego – zaznaczył.

Do akcji charytatywnej dołączyli znani plastycy, ofiarowując swoje dzieła na aukcję organizowaną przez portal ARTinfo. Do środy będzie można licytować między innymi obrazy Rafała Olbińskiego, Krzysztofa Oraczewskiego, a także Marka Grechuty czy Krzysztofa Szemiotha – autora tekstu do „Jaskółki uwięzionej”, śpiewanej przez Stana Borysa.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej