Sprawa Szymka: najbliższe konsylium może zadecydować o życiu chłopca

Rodzina chłopca apeluje o modlitwę. Po szpitalem od kilku godzin gromadzą się ludzie (fot. FB/@WALCZSZYMON)

Ciąg dalszy sprawy Szymona – chłopca, który od kilku miesięcy leży nieprzytomny w jednym z warszawskich szpitali. Najbliższe konsylium lekarskie ma się zebrać we wtorek. Rodzice dziecka obawiają się, że zostanie orzeczona śmierć mózgu dziecka i zostanie podjęta decyzja odłączenia go od aparatury.

„Kazano nam się pożegnać z Szymonkiem”. Rodzina walczy ze szpitalem o życie chłopca

Szymon, niespełna roczny chłopiec z Radomia, trafił do szpitala w styczniu, kilka dni po szczepieniu przeciw pneumokokom. Lekarze nie dają mu...

zobacz więcej

Na facebookowym profilu „Szymonku walcz” pojawił się dziś komunikat. Jak podano we wpisie, we wtorek o godz. 10 ma odbyć się konsylium lekarskie w sprawie orzeczenia o śmierci mózgu chłopca. „Znów nie mamy czasu na sprowadzenie lekarza z USA” – napisano na profilu, dodając, że matka chłopca jest w stałym kontakcie z Rzecznikiem Praw Dziecka.

Wcześniej pisano, że „ochrona wraz z policją planują zamknąć szpital, aby podczas odłączenia Szymona nikt nie wtargnął na jego teren”.

Rodzina chłopca apeluje o modlitwę. Po szpitalem od kilku godzin gromadzą się ludzie.

Szymon, niespełna roczny chłopiec z Radomia, trafił do szpitala w styczniu, kilka dni po szczepieniu przeciw pneumokokom. Lekarze nie dają mu szans, rodzice chcą pozwolenia na stosowanie medycyny alternatywnej. Spór od miesięcy ściąga uwagę społeczeństwa i polityków.

źródło:
Zobacz więcej