Legendarny wokalista metalowy ma raka gardła. „Leczenie już się rozpoczęło”

„Megadeth wróci na trasę tak szybko jak to możliwe” – podkreśla Mustaine (fot. Dave Etheridge-Barnes/Getty Images)

Lider, wokalista i gitarzysta legendarnej thrash metalowej grupy Megadeth ma raka gardła. Muzyk poinformował o tym na Facebooku zespołu.

Jay-Z pierwszym miliarderem hip-hopu

Raper Jay-Z został pierwszym hiphopowym miliarderem. Większość jego dochodów pochodzi jednak nie z tworzenia muzyki, ale z różnych przedsięwzięć...

zobacz więcej

„Zdiagnozowano u mnie raka gardła. To oczywiście coś, co muszę zaakceptować i czemu muszę stawić czoła – ale już wcześniej miałem do czynienia z wieloma przeciwnościami. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami i opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90-procentowe szanse. Leczenie już się rozpoczęło” – napisał Mustaine.

Jak dodał muzyk, sytuacja wymaga odwołania większości koncertów tym roku, choć Megacruise 2019 (jedna z tras koncertowych zespołu) się odbędzie „w jakiejś formie”.

„Megadeth wróci na trasę tak szybko jak to możliwe” – podkreślił Mustaine, dodając że zespół, w tym on sam, pracuje nad nowym albumem.

„Jestem bardzo wdzięczny całemu zespołowi – rodzinie, lekarzom, członkom zespołu, trenerom i innym” – zakończył wpis.

Mustaine urodził się w 1961 r. w La Mesa w Kalifornii. Był gitarzystą zespołu Metallica. W połowie lat 80. założył Megadeth. W 2004 r. został sklasyfikowany przez magazyn „Guitar World” na 19. miejscu na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów.

źródło:
Zobacz więcej