„SLD nie wykreśli aborcji z programu”. Rzeczniczka partii atakuje Nowacką

Polityk Inicjatywy Polskiej stwierdziła, że w ramach KE nie będzie podejmowany temat aborcji (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk/PAP/Tomasz Gzell)

„Co to znaczy »nie będziemy rozmawiać«? Jeżeli chodzi o SLD, to my na pewno sobie tego z programu nie wykreślimy” – napisała na Twitterze o sprawie legalizacji aborcji Anna Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. Polityk odniosła się w ten sposób do wypowiedzi Barbary Nowackiej (Inicjatywa Polska), która w Radiu ZET stwierdziła, że w ramach Koalicji Europejskiej nie będzie podejmowany temat wprowadzenia aborcji na życzenie.

Liderka Inicjatywy Feministycznej: Będziemy walczyć o aborcję do ostatniej kropli krwi

– Będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi, na pewno nie złagodzimy naszego programu w sprawie aborcji, nie pójdziemy na kompromis – powiedziała...

zobacz więcej

Nowacka, zaznaczając, że zamierza „przekonywać koleżanki i kolegów” do popierania aborcji, stwierdziła, że „nie jest to temat na kampanię wyborczą”.

Do sprawy odniosła się Żukowska. Jak zadeklarowała, SLD postulatu legalizacji aborcji z programu nie wykreśli. Dodała, że „jeżeli KE miałaby być kontynuowana, to to wpiszemy do protokołu rozbieżności, w którym każda partia zastrzeże własne stanowisko w sprawach, w których nie będzie możliwe ustalenie wspólnego”.

W jednym z kolejnych tweetów Żukowska stwierdziła, że w sprawach takich jak aborcja czy małżeństwa jednopłciowe wspólne „osiągnięcie wspólnego stanowiska chadeków i lewicy jest niemożliwe”. Jednocześnie dodała, że „można próbować mieć je” w sprawie związków partnerskich i in vitro.

źródło:
Zobacz więcej