„Czegoś takiego w życiu nie widziałem”. Wujek zabitej 10-latki wstrząśnięty [WIDEO]

– Czegoś takiego w życiu nie widziałem. Nigdy nie było tu niczego takiego – powtarzał zszokowany wujek 10-letniej Kristiny, która w czwartek zginęła od ciosów nożem zadanych przez znajomego jej matki. – Dzieci boją się zostawać same w domu, chodzić same do szkoły – mówią mieszkańcy Mrowin, gdzie dziewczynka mieszkała z rodziną.

Zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny [WIDEO]

Dolnośląska policja zamieściła w internecie film z operacji zatrzymania 22-latka, który jest podejrzany o to, że w ubiegły czwartek zamordował...

zobacz więcej

Dolnośląska miejscowość jest wstrząśnięta. Dzieci są odprowadzane przez rodziców na zajęcia lekcyjne. Na miejscu znajduje się psycholog, który pomaga im poradzić sobie z tą traumą.

– Czegoś takiego w życiu nie widziałem. Nigdy nie było tu niczego takiego – wyznał wstrząśnięty wujek zamordowanej dziewczynki, z którym rozmawiała reporterka TVP Info.

Jak powiedział jeden z mieszkańców Mrowin, zabójstwo dziecka to „szok dla wszystkich; nie wiadomo co się tu dzieje”.

– Cały czas jest obawa. Mój syn akurat wychodził razem z nią ze szkoły, tylko, że ona zatrzymała się gdzieś przed szkołą, on szedł 200-300 metrów przed nią. My blisko mieszkamy, kiedy syn wszedł do domu, to musiało się wtedy stać – dodał inny.

10-letnia Kristina w czwartek około godz. 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum Mrowin. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

„Gwałtu na dziewczynce nie było”. Nowe ustalenia w sprawie zbrodni w Mrowinach

Zamordowana w Mrowinach 10-letnia dziewczynka nie została zgwałcona. Miejsce zbrodni i samo zabójstwo zostało tak upozorowane, by wyglądało, jakby...

zobacz więcej

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 22-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Prokurator Mariusz Pindera z Prokuratura Okręgowej w Świdnicy powiedział, że podczas wizji lokalnej podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Początkowo nie przyznawał się do zabójstwa i podał swoją wersję wydarzeń, którą zweryfikowali śledczy.

We wtorek prokuratorzy wystąpią z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo.

źródło:
Zobacz więcej