RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Zmarł ks. Michał Łos. Zakonnik przyjął święcenia w szpitalu

26 maja ks. Michał odprawił w szpitalnym łóżku swoją prymicyjną Mszę św. i udzielił błogosławieństwa (fot. FB/Orioniści - Prowincja Polska)
26 maja ks. Michał odprawił w szpitalnym łóżku swoją prymicyjną Mszę św. i udzielił błogosławieństwa (fot. FB/Orioniści - Prowincja Polska)

Najnowsze

Popularne

„Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj przed południem zmarł Neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP” – poinformowali na Facebooku orioniści. Duchowny cierpiał na raka. Miesiąc temu został w trybie przyspieszonym, na łożu szpitalnym, wyświęcony na księdza.

Ojciec czterech kapłanów kończy sto lat. Sam też jest księdzem

W wyjątkowych na skalę Włoch okolicznościach świętuje swe setne urodziny proboszcz parafii w Rimini na północy Włoch ksiądz Probo Vaccarini....

zobacz więcej

Od maja cała Polska śledziła losy 31-letniego Michała Łosa, Chory na nowotwór, marzył, by odprawić choćby jedną mszę w życiu. Choroba postępowała bardzo szybko, duchowny mógł nie dożyć święceń.

W jego sprawie interweniował papież Franciszek. Dzięki temu święcenia odbyły się w trybie przyspieszonym. Ks. Michał otrzymał je 24 maja, na szpitalnym łóżku na oddziale onkologicznym. Święceń udzielił mu bp Marek Solarczyk.

26 maja ks. Michał odprawił w szpitalnym łóżku swoją prymicyjną mszę św. i udzielił błogosławieństwa.

Na prymicyjnym obrazku zapisał cytat 2 Tm 2,3: „Bierz udział w trudnościach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa”. 7 czerwca, w dniu 31. urodzin ks. Michała, odwiedził go w szpitalu prezydent Andrzej Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej