RAPORT

Kampania 2020

Mord w Mrowinach. 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 22-letniemu mężczyźnie, który został w niedzielę zatrzymany w związku z morderstwem 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku – powiedział Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Jak poinformował rzecznik KGP Mariusz Ciarka, podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin został zatrzymany na 48 godzin. W tym czasie zostanie przesłuchany i zostaną mu...

zobacz więcej

Prok. Pindera powiedział, że w poniedziałek nadal będą prowadzone czynności w tej sprawie. – Dziś prokurator zdecyduje m.in. o wniosku o areszt – powiedział prokurator.

W poniedziałek odbyła się także wizja lokalna z udziałem zatrzymanego mężczyzny.

O zatrzymaniu podejrzanego o zabójstwo dziewczynki poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wieczorem 22-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Policja podała, że podejrzewany mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Jak poinformował w niedzielę podczas konferencji prasowej Mariusz Pindera ze świdnickiej prokuratury, trwają czynności związane z weryfikowaniem i zabezpieczaniem materiału dowodowego.

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

Ciało dziewczynki znaleziono około godziny 17 w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była na spacerze.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

źródło:
Zobacz więcej