RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tłum przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

Ludzie zgromadzeni przed prokuraturą w Świdnicy, gdzie odbywało się przesłuchanie mężczyzny zatrzymanego ws. zabójstwa dziewczynki(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Ponad 100 osób w niedzielę wieczorem czeka przed budynkiem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie trwają czynności z zatrzymanym w niedzielę mężczyzną podejrzewanym o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin (Dolnośląskie).

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki

Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin został zatrzymany na 48 godzin. W tym czasie zostanie przesłuchany i zostaną mu...

zobacz więcej

Tłum zgromadzony przed budynkiem prokuratury czeka na zakończeniu przesłuchania. Od czasu do czasu ludzie krzyczą groźby adresowane do mężczyzny, który jest przesłuchiwany w prokuraturze.

Ludzie komentują też zbrodnię. „To było dziecko, miało całe życie przed sobą” – powiedział reporterom jeden z mężczyzn. „Jak można było zrobić coś takiego” – mówił inny. Ludzie robią zdjęcia i nagrywają filmy telefonami komórkowymi. Wokół budynku prokuratury stoją policjanci.

O zatrzymaniu podejrzewanego o zabójstwo dziewczynki poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wieczorem 22-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Policja podała, że podejrzewany mężczyzna nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Jak poinformował w niedzielę podczas konferencji prasowej Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy obecnie trwają czynności związane z weryfikowaniem i zabezpieczaniem materiału dowodowego. „Mężczyzna został zatrzymany dzisiaj w godzinach popołudniowych. Mamy 48 godzin, to jest ten czas, w ramach którego musimy wykonać niezbędne czynności, które by pozwoliły na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie podejrzanego i ewentualne skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie” – powiedział prok. Pindera.

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

źródło:

Zobacz więcej