„Tylko rewolucja obyczajowa i rozbicie państwa” – prezes PiS o programie opozycji

Niczego poza rewolucją obyczajową i rozbiciem państwa nie traktują poważnie – ostrzega prezes PiS (fot. PAP/Waldemar Deska)

– Prawdziwy program PO-KO ogranicza się do rewolucji obyczajowej i rozbicia państwa - ocenił Jarosław Kaczyński. – Wpierają ludziom, że mogą dać więcej, ale bez wątpienia zabiorą to, co zostało przekazane przez nas – przestrzegł prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński: PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego

– Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego. Wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części...

zobacz więcej

– Oni niczego, co mówią społeczeństwu, nie traktują poważnie. Może poza tymi planami dotyczącymi rewolucji obyczajowej i dotyczącymi rozbicia państwa, uczynienia z Polski strefy zamieszkiwania Polaków, bo to już nie będzie państwo polskie. To chyba rzeczywiście jest ich prawdziwy program, a cała reszta, to są dodatki – ocenił Kaczyński w rozmowie z portalem niezalezna.pl

Według prezesa partii rządzącej, opozycja „wpiera ludziom”, że może „dać jeszcze więcej”.

– Oczywiście nie mogą dać więcej i nie dadzą bez najmniejszej wątpliwości zabiorą to, co zostało przekazane przez nas. I ze względu na swoje poglądy i interesy, ale także ze względu na to, że żeby to mogło funkcjonować, te wielkie transfery społeczne, to trzeba umieć rządzić. A oni nie potrafią rządzić – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że politycy PO-KO mają gorsze kwalifikacje w dziedzinie gospodarki, niż obecnie rządzący.

– W ogóle całe ich (PO-KO - PAP) rządzenie to jest coś, co przypomina działalność takiej młodzieżowej grupy, chociaż oni nie są w młodzieżowym wieku. „Tutaj trochę piłki, tutaj trochę wina, a tutaj sobie trochę porządzimy”. Tak się nie da rządzić państwem, tak się nie da prowadzić Polski do sukcesów i tak się nie da też utrzymać obecnego stanu w sferze społecznej – powiedział prezes PiS.

źródło:

Zobacz więcej