KE: Rosja próbowała wpływać na wybory do PE. Rosja: absurdalne zarzuty

Aleksander Wienediktow: do tej pory nie przedstawiono dowodów potwierdzających, że Rosja próbowała wpłynąć na wynik wyborów (Photo by Peter Kovalev\TASS via Getty Images)

Członek rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego uznał za absurdalne zarzuty Komisji Europejskiej, że Rosja próbowała wpłynąć na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Przewodnicząca CDU: Rosja próbuje destabilizować Unię Europejską

– Faktem jest, że Rosja robi wiele, by osłabiać i destabilizować kraje Unii Europejskiej i swych bezpośrednich sąsiadów – stwierdziła w niemieckiej...

zobacz więcej

Komisja Europejska przedstawiła przedwczoraj sprawozdanie o walce z dezinformacją w ostatnich miesiącach. Stwierdzono w nim, że Rosjanie i niektórzy obywatele Unii Europejskiej stosowali w mediach i w internecie dezinformację, chcąc wpłynąć na wynik wyborów. Podkreślono jednak, że nie doszło do poważniejszych incydentów.

Zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Aleksander Wienediktow, uznał w wywiadzie dla „Rosyjskiej Gazety”, że twierdzenia zachodnich mediów, że Rosji zależało na zwycięstwie skrajnej prawicy w majowych wyborach, są kompletnie absurdalne. Podkreślił, że do tej pory nie przedstawiono dowodów potwierdzających, iż próbowała wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych lub wyborów do Parlamentu Europejskiego.

źródło:

Zobacz więcej