Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Obajtek: współpraca z Robertem Kubicą przynosi koncernowi efekty biznesowe

– Nie żałujemy decyzji o podjęciu współpracy z Robertem Kubicą. Jesteśmy trwale związani z tym kierowcą i z Formułą 1 i to Orlenowi pomaga, to przynosi efekty biznesowe – mówił w TVP Info prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Sam sportowiec wyjaśniał, że nie wszystko w tej dyscyplinie zależy od kierowcy.

Kubica zahaczył o barierkę na treningu Formuły 1

Robert Kubica jeżdżący w teamie Williamsa zajął 18. miejsce na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako. Na...

zobacz więcej

– Z badań wynika, że 75 proc. Polaków jest zadowolonych z tej decyzji. Niezależnie od tego, jakie Robert ma wyniki, jest to zadowolenie z tego, że wrócił do Formuły 1, bo jest swoistym symbolem. Co piąty klient naszych stacji deklaruje, że w związku z tą decyzją będzie jeszcze częściej z nich korzystał. I korzysta, bo to widzimy – przekonywał prezes PKN Orlen.

Prezes Orlenu dodał, że cieszy się z tego, że koncern „może wejść do Formuły 1, do elity”. – Jesteśmy na sześciu kontynentach, w 90 krajach i jest to duża promocja koncernu. A jeśli te promocję łączymy z wybitnym Polakiem, z wybitnym sportowcem, gdzie z badań wynika, że jest to jeden z najbardziej wartościowych naszych sportowców, cóż. To wspaniale, że możemy to połączyć – ocenił Obajtek.

Sam Kubica przyznał, że „sezon się zaczął niefortunnie, z dużymi problemami, nie tylko jeśli chodzi o prędkość bolidu, ale też organizacyjnymi”. – Taki jest ten sport. Nie wszystko zależy od kierowcy – tłumaczył.

– Twój powrót jest wielkim wydarzeniem, jeszcze wiele przed tobą i jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy z tobą – zapewnił sportowca Daniel Obajtek.

Po wypadku w 2011 r. Robert Kubica powrócił na tor Formuły 1 jako kierowca wyścigowy w sezonie 2019, jednak nie uzyskał dobrych wyników. W powszechnej opinii było to związane z nie najlepszym stanem technicznym bolidu.

źródło:
Zobacz więcej