Edyta Górniak jednak wystąpi w Opolu, ale zabraknie innego artysty

Edyta Górniak ma wykonać swój największy hit „To nie ja” (fot. mat.pras.)

Dobra i zła wiadomość dla śledzących 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Dobra jest taka, że wystąpi Edyta Górniak, która w piątek się rozchorowała. Zła – zabraknie Michała Szpaka.

Anna Karwan i Maciej Sójka zwycięzcami koncertu Premiery w Opolu

Anna Karwan i jej piosenka pt.: „Słucham Cię w radiu co tydzień” oraz Maciej Sójka wykonawca utworu „Dalej”, zostali zwycięzcami koncertu Premiery...

zobacz więcej

Górniak miała wystąpić w piątek podczas koncertu „Od Opola do Opola”. Trafiła jednak do szpitala po tym jak źle poczuła się w hotelu. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala. Przyczyną zasłabnięcia był upał, który dał się we znaki artystce podczas próby.

Na szczęście piosenkarka czuje się już dobrze i ma wystąpić w niedzielę. Wczesnym popołudniem odbyła próbę generalną. – Dziękuję za próbę, życzę wszystkim miłego dnia i do zobaczenia wieczorem – powiedziała Górniak po występie.

Podczas niedzielnego koncertu „Nie pytaj o Polskę – #30LATWOLNOŚCI” piosenkarka wykona swój największy hit „To nie ja”, dzięki któremu Górniak zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji w 1994 roku.

Podczas niedzielnego koncertu zabraknie jednak Michała Szpaka. – To prawda, Michał nie pojawi się w niedzielę w opolskim amfiteatrze ze względów zdrowotnych – potwierdziła jego menedżerka Małgorzata Nędza.

Oprócz Górniak na scenie w Opolu wystąpią m.in. De Mono, Golden Life, Feel, Ich Troje, Ryszard Rynkowski i Maryla Rodowicz. Transmisja od godz. 20.15 w TVP1.

źródło:
Zobacz więcej