Salvini cytuje słowa św. Jana Pawła II o migracji

Matteo Salvini zacytował św. Jana Pawła II na Twitterze (fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI)

Włoski wicepremier, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini zacytował w niedzielę słowa św. Jana Pawła II na temat migracji. Słowa te przytoczył w czasie następnego kryzysu wokół statku organizacji pozarządowej z migrantami, któremu zabronił zawinięcia do włoskiego portu.

Na swoim profilu na Twitterze Salvini przytoczył słowa polskiego papieża z postsynodalnej adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa” z 2003 roku: „Do władz publicznych należy sprawowanie kontroli nad ruchami migracyjnymi, z uwzględnieniem wymogów dobra wspólnego. Przyjmowanie migrantów winno zawsze odbywać się w poszanowaniu prawa, a zatem, gdy to konieczne, towarzyszyć mu musi stanowcze tłumienie nadużyć”. W tle znajduje się też zdjęcie Jana Pawła II.

Wicepremier Włoch: Ilu migrantów przyjmiemy? Zero, już to mamy za sobą

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini, wykluczył w niedzielę możliwość przyjęcia migrantów z dwóch statków czekających na Morzu Śródziemnym na...

zobacz więcej

W sobotę szef włoskiego MSW podpisał dekret zabraniający statkowi niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3, który zabrał z morza ponad 50 migrantów, wpłynięcia do włoskiego portu. Jednostka znajduje się obecnie w pobliżu wyspy Lampedusa. Władze włoskie wyraziły jedynie zgodę na to, aby pokład opuściły dzieci, kobiety w ciąży i chorzy.

– Ten nielegalny statek może stać na Morzu Śródziemnym tygodniami, miesiącami, aż do Sylwestra – powiedział Salvini podczas wiecu w sobotę. Argumentuje, że statki organizacji pozarządowych zabierające migrantów z łodzi i pontonów stają się w ten sposób „wspólnikami” przemytników ludzi. Włoskie porty są dla nich zamknięte – powtarza lider Ligi.

źródło:

Zobacz więcej