Macierewicz o „zmyślaniu” gen. Różańskiego. Chodzi o zakup F-35

Polska chce kupić 32 myśliwce F-35 (fot.arch.PAP/EPA/ROB ENGELAAR)

Gen. Mirosław Różański „zmyślać umie” – napisał były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odpowiadając na krytykę Różańskiego ws. planów zakupu przez Polskę myśliwców piątej generacji F-35. Emerytowany wojskowy zarzuca Macierewiczowi, że kiedy szefował resortem obrony, nie chciał takiego zakupu.

Gen. Różański odszedł z wojska i zyskał ponad pół miliona zł

Generał Mirosław Różański, który dwa lata temu odszedł z armii, wziął pół miliona zł odprawy – donosi „Super Express”. Znaczną część tej sumy – 220...

zobacz więcej

W TVN Mirosław Różański – były dowódca rodzajów sił zbrojnych, który odszedł do rezerwy w 2016 r. w „geście sprzeciwu” wobec ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicz – był pytany o wolę zakupu przez stronę polską 32 myśliwców F-35.

– Dotychczas niestety byłem w sytuacjach takich, kiedy jeden z moich podwładnych proponował takie rozwiązanie, żeby wprowadzić tego typu samolot na nasze uzbrojenie, został zwolniony ze stanowiska służbowego. Zaledwie mijają dwa lata i okazuje się, że to jednak jest dobry kierunek– mówił.

– Wtedy minister Macierewicz miał trochę odmienne zdanie i zaledwie dwa dni później zwolnił mi tego oficera ze stanowiska – wskazywał Różański.

Do takich zarzutów odniósł się na Twitterze sam Macierewicz. Oznajmił, że Różański „zmyśla” i dodaje, że w 2017 r. MON zakładało zakup takich myśliwców.

Różański znany jest ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi. W sierpniu 2018 r. podczas festiwalu muzycznego w Kostrzynie nad Odrą generał porównywał sytuację w kraju do sytuacji, jaka ma miejsce w Syrii. Generał sugerował wówczas, że Polsce grozi wojna, a we władzach potrzebna jest zmiana.

źródło:
Zobacz więcej