Dzieci uwięzione w rozgrzanym samochodzie. Matce grozi więzienie

Kobiecie grozi 5 lat więzienia (fot.arch.PAP/ Marcin Gadomski)

Policja z Łodzi wszczęła postępowanie wobec matki dwojga dzieci w wieku 7 i 2,5 roku, która pozostawiła je w zamkniętym samochodzie podczas ponad 30-stopniowego upału. Za taki czyn kobiecie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tragedia pod Stalową Wolą. 2,5-letnia dziewczynka utonęła w dmuchanym basenie

Do tragicznego wypadku doszło w Jastkowicach koło Stalowej Woli. W dmuchanym basenie utonęła 2,5-letnia dziewczynka. Mimo reanimacji dziecka, nie...

zobacz więcej

Jak poinformował nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do zdarzenia doszło dzień wcześniej na parkingu przed jednym ze sklepów przy ul. Wici.

– Około godziny 15:00 policjanci zostali powiadomieni, że w zaparkowanym samochodzie znajduje się dwójka dzieci. Należy przypomnieć, że tego dnia panował ogromny upał, a auto pozostawiono w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym – podał Kolasa.

Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, przy samochodzie – obok osób, które wezwały pomoc – była już matka dzieci. Z ustaleń wynika, że kobieta zostawiła 7-letnią córkę i 2,5-rocznego syna w samochodzie, gdyż jedno z nich usnęło. Miała też wyjaśnić, że pozostawiła uchylone szyby. Prawdopodobnie jednak, gdy zamykała samochód, szyby domknęły się samoczynnie, co umknęło jej uwadze.

Ponieważ dzieci, które mogły przebywać w zamkniętym pojeździe nawet kilkanaście minut, były rozpalone, na miejsce wezwano pogotowie. Dzieci trafiły na badania do szpitala, gdzie ustalono, że ich stan zdrowia nie będzie wymagał pozostania w placówce.

Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie; jeśli okaże się, że doszło do narażenia dzieci na utratę życia lub zdrowia, ich matce może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej