Bielscy policjanci i prokuratorzy uderzyli w nielegalny hazard

Grupa przestępcza organizowała nielegalne gry na automatach (fot. Shutterstock/welcomia)

Bielscy policjanci i prokuratorzy prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która parała się m.in. przestępczością skarbową. Organizowali nielegalne gry hazardowe oraz prali brudne pieniądze – podał rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

Nielegalny hazard na Dolnym Śląsku. Automaty do gier w rękach policji

Nielegalne urządzenia w lokalu na terenie Chojnowa.

zobacz więcej

„Zarzuty przedstawiono już pięciu osobom. Za czyny, o które są podejrzani, grozi kara do 10 lat więzienia” – podała w komunikacie bielska prokuratura okręgowa nadzorująca śledztwo.

Szybiak poinformował, że grupa organizowała nielegalne gry na automatach. – Uzyskiwali z tego źródła znaczne środki. Organizowane gry były nielegalne, a pieniądze uzyskiwane z hazardu nie były zgłaszane urzędom skarbowym. Śledztwo dotyczy również prania brudnych pieniędzy z nielegalnego hazardu – powiedział.

Jak poinformował rzecznik, w blisko 70 firmach w kilku województwach przejęto obszerną dokumentację finansowo-księgową, m.in. ewidencjonującą dochód z punktów, gdzie były zainstalowane nielegalne automaty do gier hazardowych, a także kilkadziesiąt komputerów.

Przejęto także ponad 340 tys. zł, co do których istnieje podejrzenie, że pochodzą z nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych do postępowania karnego-skarbowego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło:

Zobacz więcej