Pożar kościoła po przejściu burzy. Zawaliła się iglica [WIDEO]

Na miejscu pracowało 14 zastępów straży (fot. Youtube)

We wsi Frednowy na (warmińsko-maurskie) po nocnej burzy wybuchł pożar zabytkowego kościoła Trójcy Przenajświętszej. Zawaliła się iglica świątyni. Na miejscu pracują strażacy, którzy opanowali już żywioł.

Wypadek w Nowej Wsi Kąckiej. Nie żyje pięć osób

– Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka. Citroen zderzył się z jadącym pociągiem. Nie...

zobacz więcej

– Na ten moment można powiedzieć, że pożar został stłumiony, opanowany. Sprawna i szybko podjęta akcja, w której wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej, zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na całą świątynię – poinformował kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, cytowany przez portal infoiława.pl.

Dodał, że doszło do zniszczenia wnętrza wieży, zawaliła się też jej iglica. – Wnętrze kościoła nie zostało natomiast uszkodzone, choć zarządzono profilaktyczną ewakuację mienia kościoła, w tym wyposażenia ołtarza. Najprawdopodobniej na miejscu będą prowadzone prace rozbiórkowe spalonej wieży – mówi Rutkowski.

Rutkowski dodał, że pożar strawił drewniane schody wieży ale zamocowany tam dzwon nadal wisi.

Przyczyną zaprószenia ognia był piorun. Kościół we wsi Frednowy zbudowano w latach 1754-68.źródło:
Zobacz więcej