XIV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”: Premier Morawiecki chwycił za gitarę

Premier Polski dał się już wcześniej poznać jako muzyk (fot. PAP/Marek Kliński )

Premier Mateusz Morawiecki wziął w sobotę udział w XIV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”, który odbywa się w Spale. Premier wygłosił do uczestników zjazdu przemówienie, a następnie uczestniczył w debacie i sesji Q&A. Po tych wszystkich zajęciach znalazł jeszcze czas, żeby umilić zebranym czas grą na gitarze.

Premier: Przed nami walka, która będzie decydowała o losach Polski na kolejne co najmniej 10 lat

Wchodzimy teraz w okres kilku miesięcy najostrzejszej walki politycznej; ten bój będzie jak bitwa pod Salaminą – mówił w sobotę w Spale premier...

zobacz więcej

Premier Polski dał się już wcześniej poznać jako muzyk. W sierpniu 2017 gościł w Radiu Warszawa. Przed wywiadem, jak donosiły nieliczne media, premier dał wówczas „mały koncert piosenek Bieszczadzkich”.

Słuchacze radia nie usłyszeli wówczas gry Morawieckiego – cała sprawa wyszła na jaw dopiero w październiku 2017 roku, gdy zdjęcie Mateusza Morawieckiego z gitarą wyciekło do internetu, stając się źródłem niezliczonych memów parafrazujących teksty popularnych piosenek w taki sposób, by uwzględniały terminologię z zakresu podatków.

Jak donosi portal niezależna.pl, premier w trakcie pobytu w Spale był w doskonałym nastroju. Nie tylko „ze swadą” odpowiadał na wszystkie – nawet te najtrudniejsze – pytania i tłumaczył politykę rządu Zjednoczonej Prawicy, ale również umilił uczestnikom czas przygrywając na gitarze.

Niestety dziennikarze portalu nie ujawniają, jaki repertuar zaprezentował Premier RP.

źródło:
Zobacz więcej