Prezydent Duda odpowiada krytykującym porozumienie z USA

Prezydent Andrzej Duda odrzucił zarzuty, że porozumienia z Amerykanami są niekorzystne finansowo dla Polski(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda odrzucił zarzuty, że porozumienia z Amerykanami są niekorzystne finansowo dla Polski. Podczas wizyty w Nevadzie prezydent powiedział, że polskie władze robią wszystko by w jak największym stopniu realizować interesy rzeczpospolitej. Wezwał tez krytyków by się uspokoili.

Prezydent Andrzej Duda otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie

Andrzej Duda otworzył w Reno w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Prezydent RP przyznał, że czuje dumę, że jedną z...

zobacz więcej

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że część krytyki jaka pojawia się w kraju wynika z faktu, że nie wszyscy są zadowoleni z tego, że Polska podpisuje porozumienia z Amerykanami. „Dbamy o interesy Polaków, także pod względem finansowym. Ale chcemy mieć to co najlepsze, a to co najlepsze oferowane jest w Stanach Zjednoczonych” - powiedział prezydent. Podkreślił, że w wielu przypadkach zawierane z USA porozumienia stanowią dopiero wstęp do negocjacji cenowych.

– Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój, a opinię publiczną o spokojne podejście do tego bo negocjujemy z dużym rozsądkiem pamiętając by w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polski i Polaków – dodał.

Prezydent Duda ocenił, że prezydent Donald Trump zachowuje się lojalnie wobec Polski i jego administracja dotrzymuje danego słowa. – Myśmy wielokrotnie w historii byli oszukiwani. Jak do tej pory moje doświadczenie ze współpracy z panem prezydentem Donaldem Trumpem i jego współpracownikami jest dobre – mówił prezydent dodając, że w relacjach z partnerami bardzo ważna jest lojalność.

źródło:
Zobacz więcej