RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prezydent Andrzej Duda otworzył Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie

Andrzej Duda otworzył w Reno w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacji w Nevadzie. Prezydent RP przyznał, że czuje dumę, że jedną z największych inwestycji realizowanych w regionie jest kopalnia należąca do KGHM.

Prezydent Duda: Gaz z USA to też kwestia bezpieczeństwa Europy Środkowej

Potrzebujemy dywersyfikacji źródeł dostaw gazu; bezpieczeństwo energetyczne jest potrzebne nie tylko w Polsce, ale w całym obszarze pomiędzy...

zobacz więcej

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda podkreślił, że wydarzenie jest świetnym przykładem rozwijającej się i niezwykle dynamicznej współpracy pomiędzy Polską a stanem Newada.

– Bardzo cieszę się, że bierze w nim udział coraz więcej polskich i amerykańskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli ośrodków badawczych i rozwojowych – mówił otwierając Polski Tydzień w „Srebrnym Stanie”.

– Przyznam się państwu, że czuję dumę, kiedy jedną z największych inwestycji, jednym z największych przedsięwzięć biznesowych, jakie w tej chwili są realizowane w Nevadzie, jest kopalnia należąca do KGHM Polska Miedź – powiedział.

– Jestem trochę tradycjonalistą bardzo przywiązanym, co ja określam mianem korzeni i tej tradycji bardzo głębokiej. Przecież kiedyś, w połowie XIX wieku, Reno powstało właśnie dlatego, że znaleziono tutaj złoto, potem srebro. Można więc powiedzieć, że kopalnia stała się źródłem powstania miasta – wskazał prezydent.

– Bardzo mi jest więc miło, że dzisiaj polska firma kontynuuje to tak bardzo tradycyjne tutaj dzieło i daje prace ponad 700 osobom - tym samym buduje też pozytywny wizerunek Polski, a przede wszystkim przyczynia się do umacniania relacji gospodarczych – zaznaczył Andrzej Duda.

Gość z Polski mówił, że perspektywy wzmacniania współpracy między Polską a stanem Newada wyglądają bardzo obiecująco. Prezydent zaznaczył też, że ostatnie lata dla Polski są czasem niezwykle dobrej koniunktury, a prognozy są równie optymistyczne.

źródło:
Zobacz więcej