„Nasza polityka ekonomiczna jest nastawiona na rozwój, to nie jest żadne rozdawnictwo”

– Zbliża się weryfikacja polityki PiS przez wybory parlamentarne, w kontekście, który tworzy walka polityczna; totalna opozycja chce wmówić społeczeństwu, że sytuacja jest inna niż jest – powiedział w sobotę w Spale Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wziął udział w XIV Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”.

Premier na Zjeździe Dużych Rodzin: Bez polskich rodzin państwo nie ma przyszłości

– Trzy lata temu przestawiliśmy zwrotnicę w kierunku rodzin; odbudowujemy wartość rodziny w społeczeństwie, bez niej nie ma przyszłości –...

zobacz więcej

Prezes PiS przekonywał podczas XIV Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, że dzięki rządom jego partii możliwe okazało się „w niemałej mierze wsparcie także dla tej części polskiego społeczeństwa, które było po 1989 roku „bardzo źle traktowane”. Wyjaśnił, że mówi o wsiach i małych miasteczkach. – Niemała część środków idzie właśnie w tym kierunku – powiedział Kaczyński. Jak podkreślił, mają one m.in. wesprzeć rodzinę, zwiększyć liczbę urodzeń i mieć „pewną rolę” w rozwoju ekonomicznym Polski.

– Nasza polityka ekonomiczna jest polityką nastawioną na rozwój – to nie jest żadne rozdawnictwo – której celem jest uzyskiwanie czegoś, co ekonomiści nazwaliby rentą od dobrego rządzenia. Można powiedzieć, że jeśli my uzyskujemy wzrosty na poziomie 5 proc. PKB rocznie, to w dzisiejszym świecie to jest bardzo szybki wzrost, to mniej więcej 2 proc. tego PKB to jest taka renta od dobrego rządzenia. I ta renta musi być podtrzymana, bo bez pozytywnej aktywności władzy ten rozwój byłby o te dwa procent wolniejszy – zaznaczył Kaczyński.

Ponad 80 miliardów złotych popłynie łącznie z budżetu państwa na cele społeczne – zapowiedział.

Jarosław Kaczyński: Naród polski to musi być wspólnota

PiS jest partią, która konsekwentnie dąży do tego, aby nasz kraj doścignął Unię Europejską; chcemy w całej Polsce osiągnąć europejski poziom życia...

zobacz więcej

My grzeszników karzemy

Kaczyński ocenił, że dziś wciąż działa mechanizm wmawiania ludziom, że „dzieje się coś złego”, a za wszystkim stoi PiS. – Jeszcze do tego mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym – pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu (Patryka) Vegi – hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – mówił.

Zdaniem prezesa PiS, kampania reklamowa wokół filmu „Polityka” Vegi ma pokazać jego obóz polityczny jako „ludzi złych, zdemoralizowanych, który nie służą Polsce, którzy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw". Polityk zauważył, że jego obóz polityczny nie składa się z „aniołów” i są w nim „grzesznicy”. – Tylko my tych grzeszników karzemy tam, gdzie jest to możliwe, w ramach statutu partii – oświadczył.


Kaczyński stwierdził też, że gdyby ktoś „brał na poważnie to, co mówi opozycja, to sądziłby, że żyje w kraju, który jest w stanie kompletnego upadku, rozkładu, że sposób rządzenia dyktuje szaleństwo”. – Z tym będziemy musieli walczyć. To pewnie będzie główny sens całej tej kampanii – stwierdził.

Będziemy prowadzili ogromną kampanię

– Jeśli społeczeństwo uzyska to przeświadczenie, które dzisiaj wynika z badań, a większość bezwzględna ludzi uważa dzisiaj, że PiS powinno rządzić dłużej, przez następną kadencję, to wtedy nie ma żadnej wątpliwości, że zwyciężymy. Chodzi o to, żeby Polaków nie dało się oszukać – mówił Kaczyński. – My będziemy prowadzili ogromną kampanię, zmierzającą do tego, żeby to się nie udało, tak, jak i wielką kampanię pozytywną, pokazującą jaka jest perspektywa, jak bardzo jeszcze można sytuację w Polsce pod różnymi względami poprawić, ile można zdziałać w najróżniejszych dziedzinach – dodał.

Kaczyński: To nie PiS jest odpowiedzialny za wojenny charakter życia publicznego

To nie nasza partia jest odpowiedzialna za wojenny charakter życia publicznego – powiedział Jarosław Kaczyński. Jak ocenił prezes Prawa i...

zobacz więcej

Lider PiS swoje wystąpienie zaczął od podziękowań. – Państwa aktywność, determinacja, zaangażowanie – to wieloletnie i to skoncentrowane najbardziej wokół ostatniego czasu, w ciągu kampanii wyborczej – bardzo pomogły polskiej sprawie – powiedział do zgromadzonych w Spale.

– Pomagacie Polsce, pomagacie Polsce by ten kierunek, który przynosi jej sukcesy i to już dzisiaj jest ewidentne i przyznawane przez naprawdę wielu, żeby ten kierunek najpierw mógł zacząć realne funkcjonować, nie tylko jako zapowiedź, tylko jako program, ale jako coś realnego, jako realna polityka i by miał szansę na kontynuację – kontynuację w następnej kadencji i, daj Boże, w kolejnych, bo przebudowa naszej ojczyzny, taka przebudowa, która pozwoli jej wykorzystać wszystkie szanse, wszystkie możliwości, cały potencjał, to jest naprawdę ogromne, herkulesowe zadanie, ale jesteśmy wspólnie w stanie to zadanie wykonać, tylko na to trzeba lat i od was w niemałej mierze zależy to, czy te lata otrzymamy – mówił Kaczyński.

Gościem specjalnym zjazdu klubów Gazety Polskiej jest również premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej w sobotę prezydent Andrzej Duda uhonorował 37 działaczy klubów Gazety Polskiej Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości.

źródło:
Zobacz więcej