RAPORT

Tusk kontra Tusk

Pokazy w ramach Pikniku Lotniczego w Płocku będą kontynuowane

Organizatorzy płockiego Pikniku Lotniczego, gdzie doszło w sobotę do wypadku samolotu Jak-52, w wyniku którego zginął pilot z Niemiec, zdecydowali o kontynuowaniu pokazów lotniczych w niedzielę zgodnie z wcześniejszym planem. Pokazy mają rozpocząć się o godz. 10.

Samolot wpadł do Wisły podczas pokazów lotniczych [WIDEO]

Uczestniczący w sobotnich pokazach lotniczych w Płocku samolot spadł w sobotę do Wisły. Pilota nie udało się uratować. Pokazy zostały wstrzymane do...

zobacz więcej

– Podjęliśmy decyzję, bardzo trudną dla nas, o tym, żeby jutrzejsze pokazy były kontynuowane. Będą one w zmienionej formie – powiedział dziennikarzom członek zarządu Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej Wojciech Bógdał.

–Z punktu widzenia technicznego, organizacyjnego, jesteśmy gotowi, żeby kontynuować imprezę. Jest część pilotów, duża grupa, którzy mają życzenie, żeby jutro polecieć, wykonać lot, który będzie w pewnym sensie symbolem, upamiętnieniem pilota, który dzisiaj zginął – wyjaśnił Bógdał.

Zaznaczył, że decyzja o kontynowaniu w niedzielę pokazów lotniczych w Płocku zapadła po spotkaniu przedstawicieli Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej z władzami miasta oraz z przedstawicielami Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Bógdał dodał, że program niedzielnych pokazów lotniczych zostanie ułożony w nowej wersji, a szczegółowe informacje o nim zostaną opublikowane na stronie internetowej Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej - pokazy mają rozpocząć się w niedzielę o godz. 10.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę przed południem, gdy uczestniczący w pokazach lotniczych pilot Jaka-52 wprowadził samolot w korkociąg. Maszyna z nieustalonych na razie przyczyn, wykonując akrobacje nad Wisłą, spadła do rzeki. Okoliczności wypadku bada m.in. prokuratura

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej