Szefernaker: Celem tez głoszonych przez PO jest osłabienie Polski. Trzeba się temu przeciwstawić

De facto tezy opozycyjnych samorządowców prowadzą do podziału Polski – ostrzegł wiceszef MSWiA (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Rzeczywistym celem narzucanych obecnie opinii publicznej przez drugą stronę sceny politycznej informacji jest osłabienie Polski i doprowadzenie do jej podziału na 16 regionów – uważa Paweł Szefernaker. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wskazał, że osoby głoszące te tezy twierdzą, iż chodzi o przekazanie większej władzy mieszkańcom.

Lis: Czy samorząd potrzebuje polskiego państwa, czy może się bez niego obejść?

– Pani prezydent, czy polski samorząd potrzebuje polskiego państwa, czy może się bez niego doskonale obejść? – zapytał Tomasz Lis prezydent Gdańska...

zobacz więcej

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker był gościem trwającego w Spale zjazdu klubów Gazety Polskiej. W trakcie swojego wystąpienia zaapelował o przeciwstawienie się tezom zaprezentowanym przez samorządowców związanych z Platformą Obywatelską.

Paweł Szefernaker powiedział, że tezy te potrzebują jasnego odzewu od strony politycznej i patriotycznej wszystkich, którzy opowiadają się za mocną Polską, liczącą się na arenie międzynarodowej.

– Dziś bardzo często pojawiają się informacje narzucane opinii publicznej przez drugą stronę sceny politycznej, z których wynika, że są to nowe tezy samorządowców PO mają prowadzić do przekazania większej władzy mieszkańcom. A tym czasem są to tezy, które prowadzą de facto do osłabienia Polski i do podziału jej na 16 regionów – mówił wiceminister.

Zjazd klubów Gazety Polskiej w Spale potrwa do niedzieli. Dziś wieczorem wydarzenie odwiedzą premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

źródło:
Zobacz więcej