Szybowiec pionowo uderzył w ziemię. Wypadek w Wielkopolsce

W Wielkopolsce rozbił się szybowiec. Pilot zginął na miejscu. Świadek zeznał, że widział, jak szybowiec pionowo uderza w ziemię. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon pilota.

Samolot wpadł do Wisły podczas pokazów lotniczych [WIDEO]

Uczestniczący w sobotnich pokazach lotniczych w Płocku samolot spadł w sobotę do Wisły. Pilota nie udało się uratować. Pokazy zostały wstrzymane do...

zobacz więcej

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę po godzinie 13. w miejscowości Szczury, kilka kilometrów od lotniska, podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim.

Informację o wypadku strażacy dostali od świadka. Osoba ta twierdzi, że widziała, jak szybowiec pionowo uderza w ziemię.

Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon pilota.

Na miejsce przyjechali strażacy i policjanci, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. Pojawiły się przypuszczenia, że szybowiec mógł dostać się w wir powietrza.

W trwających od czwartku mistrzostwach w Michalkowie – jednych z najważniejszych pokazów szybowcowych w kraju – bierze udział ponad czterdziestu pilotów.

źródło:
Zobacz więcej