Samolot wpadł do Wisły podczas pokazów lotniczych [WIDEO]

Nie żyje pilot samolotu Jak-52, który w sobotę rozbił się na Wiśle podczas Pikniku Lotniczego w Płocku – poinformował rzecznik PSP w Płocku Edward Mysera. Pilot przyleciał na pokazy lotnicze z Niemiec; według przedstawicieli organizatora imprezy był on wcześniej pracownikiem Lufthansy.

Wypadek awionetki na lotnisku w Modlinie. W samolocie były dwie osoby

Na lotnisku w Modlinie doszło do groźnego incydentu w czasie lądowania małej awionetki. Po godz. 14.30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w...

zobacz więcej

– Ciało wydobyto z wraku. Ze względu na obrażenia, jakie miał pilot, odstąpiono od czynności ratowniczych. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon – powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Edward Mysera.

Do wypadku samolotu Jak-52 doszło w chwili, gdy maszyna wykonywała korkociąg. Maszyna uderzyła w taflę wody tuż przy brzegu rzeki. Osiadła na głębokości około 8 metrów, odwrócona kabiną do dołu, co utrudniało wydobycie ciała.

Po wypadku piknik lotniczy został przerwany; decyzja o jego ewentualnej kontynuacji ma zapaść po godz. 17.VII Piknik Lotniczy w Płocku powrócił po kilku latach przerwy do tego miasta. Impreza, w której planowano pokazy ok. 40 maszyn, rozpoczęła się w sobotę przed południem i miała potrwać do niedzieli.

Osiem lat temu, w 2011 roku, w czasie V Pikniku Lotniczego w Płocku doszło do wypadku samolotu pilotowanego przez kpt. Marka Szufę. Maszyna rozbiła się na Wiśle. Kapitan zginął na miejscu.

źródło:
Zobacz więcej