RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mkną po szynach niebieskie tramwaje…”. Na ulice Wrocławia wyjechały zabytki

Pierwszy zabytkowy skład wyjechał na wrocławskie tory już 1 maja (fot. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego)

15 czerwca rusza nowy sezon przejazdów Zabytkowej Linii Tramwajowej. Dla Wrocławian i licznych turystów odwiedzających miasto organizatorzy powiększyli skład o kilka dodatkowych pojazdów szynowych. W tym roku linie obsługują dwie organizacje: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Warszawa podpisze największy w Polsce kontrakt na dostawę tramwajów

Największą umowę na dostawę tramwajów w Polsce podpisze w środę z koreańskim Hyundaiem prezes spółki Tramwaje Warszawskie. 213 nowych pojazdów...

zobacz więcej

Pierwszy zabytkowy skład wyjechał na wrocławskie tory już 1 maja. Do legendarnego „Gustawa”, w sobotę 15 czerwca dołączą kolejne trzy pojazdy Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Będą to Konstal N z 1949 r., Konstal 102 z 1972 r., który niedawno przeszedł kompleksowy remont, oraz Konstal 4N1 „Enusia” z 1960 r.

Także Towarzystwo Miłośników Wrocławia wystawia w tym roku tramwaje. Na tory wyjadą Linke-Hofmann Standard „Baba Jaga” z 1929 r. i Konstal 102N „Strachotek” z 1969 r. Pierwszy z nich także przeszedł niedawno remont poszycia i wnętrza.Od soboty 15 czerwca zabytkowe tramwaje będą odjeżdżać z pl. Teatralnego co godzinę od 11:00 do 17:00, zaś spod Hali Stulecia od 12:00 do 17:00 (plus kurs o 17:45 do zajezdni „Ołbin”). Na kursie o 16:00 z Opery i 17:00 z Hali Stulecia będzie można posłuchać opowieści przewodnika (usługę zapewniać będzie Wrocławski Klub Przewodników).

Rozkład jazdy i ceny biletów

Zabytkowa Linia Tramwajowa będzie kursować w weekendy do 27 października 2019 r., przy czym obecna, rozszerzona oferta będzie obowiązywać do 15 września. Na linii obowiązuje taryfa miejska. Akceptowane są bilety miejskie–Urbancard i papierowe, bilety można nabyć także u motorniczych.

Bilet normalny kosztuje 3,40 zł a ulgowy 1,70 zł. Na linii zabytkowej obowiązują też wszystkie ulgi, które stosuje się w przejazdach normalną komunikacją miejską. To oznacza, że np. osoby, które ukończyły 68 lat, czy zasłużeni dawcy krwi będą mogli zabytkowymi tramwajami jeździć za darmo.

źródło:
Zobacz więcej