Jerzy Owsiak przeprasza za pomówienia i zniewagi [NAGRANIE]

Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go „nierobem” oraz „murem” – brzmi fragment przeprosin, które – decyzją sądu – zamieścił w internecie założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Prawomocny wyrok na Jerzego Owsiaka: Pomówił, znieważył i musi przeprosić

Jerzy Owsiak „poprzez pomówienia i zniewagi” naruszył dobra osobiste blogera Piotra Wielguckiego – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Teraz...

zobacz więcej

14 października 2014 r. Jerzy Owsiak na portalu kreciola.tv zamieścił film, w którym pomówił blogera Piotra Wielguckiego – piszącego pod pseudonimem Matka Kurka – o ukrywanie dochodów oraz określał go mianem „marginesu społecznego”.

Wielgucki w odpowiedzi na takie słowa pozwał Owsiaka.

W środę Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie – Owsiak naruszył dobra osobiste powoda, kierując pod jego adresem nieprawdziwe sformułowania.

Sąd zobowiązał także Owsiaka – w terminie siedmiu dni od dnia wydania wyroku – do opublikowania przeprosin w mediach.

W piątek założyciel WOŚP zamieścił na portalu kreciola.tv przeprosiny skierowane w kierunku blogera. – Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem „Matka Kurka”, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go „nierobem” oraz „murem” (człowiekiem z marginesu społecznego), naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak – mówi na nagraniu.

źródło:
Zobacz więcej