Rosyjski samolot nieplanowo wylądował na Okęciu. Pijany pasażer szturmował kokpit

Samolot leciał z Barcelony do Moskwy (fot. Nicolas Economou/NurPhoto/Getty Images)

Samolot pasażerski Aerofłotu lecący z Barcelony do Moskwy wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na pokładzie znajdował się agresywny mężczyzna pod wpływem alkoholu, którego wyprowadziła Straż Graniczna – poinformował w mjr SG Krzysztof Grzech.

Pogranicznicy wyprowadzili pijanego pasażera z samolotu

Interwencja straży granicznej w samolocie na lotnisku w Gdańsku. Powodem był pijany 33-latek, który nie chciał zakończyć rozmowy telefonicznej...

zobacz więcej

„Kapitan zdecydował o lądowaniu w Warszawie, gdzie na pokład weszła polska straż graniczna, która ujęła i wyprowadziła pasażera” – powiedział. Jak dodał, po dotankowaniu samolot wyleciał do Moskwy.

Około 40-letni mężczyzna, lecący w klasie biznes, awanturował się i próbował wtargnąć do kokpitu. – Wszyscy pasażerowie z klasy biznes przeszli na tył samolotu, załoga próbowała go uspokoić. Byli zmuszeni lądować ze względu na to, że agresywny pasażer nie wykonywał ich poleceń i stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu – zaznaczył Krzysztof Grzech.

Mężczyzna w chwili zatrzymania przez Straż Graniczną miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Rosjanin będzie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i służby będą prowadzić dalsze czynności w tej sprawie. Grozi mu 500 zł mandatu za naruszenie porządku na pokładzie samolotu. Jak dodał Grzech, linia lotnicza może również wystąpić o zwrot kosztów poniesionych za międzylądowanie.

źródło:

Zobacz więcej