RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

85-latek upadł na tory. Kilkanaście sekund później nadjechał pociąg

Do tragedii niewiele brakowało (fot. YT/  Týdeník Policie)
Do tragedii niewiele brakowało (fot. YT/ Týdeník Policie)

Najnowsze

Popularne

85-letni motocyklista nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym, uderzył w opuszczoną rogatkę i przewrócił się wprost na tor, po którym za chwilę miał przejechać pociąg. Starszy pan nie mógł wstać. Na pomoc rzucił się oczekujący na pobliskim peronie mężczyzna. Udało mu się ściągnąć z torowiska nie tylko seniora, ale i jego pojazd.

Do zdarzenia doszło w Kościelcu nad Orlicą w Czechach, w kraju kralovohradeckim. Tamtejsza policja opublikowała nagranie z monitoringu z przejazdu kolejowego, na którym widać, jak motocyklista uderza w opuszczoną zaporę, w wyniku czego przewraca się i upada prosto na tory.

Odgłos wypadku usłyszał 23-letni pasażer, który stał na pobliskim peronie. Zobaczył też, że zza zakrętu wyjeżdża już pociąg. Niewiele myśląc rzucił torbę i podbiegł do starszego pana. Wyciągnął go poza torowisko, udało mu się także przesunąć motocykl. Kilka sekund później, dosłownie w tym samym miejscu, zatrzymał się pociąg, którego maszynista włączył hamowanie awaryjne.Lekko rannego seniora odwieziono na badanie do szpitala, a jego wybawiciel przekazał swoje dane policji i odjechał do pracy. Dopiero po przejrzeniu monitoringu mundurowi zdali sobie sprawę z tego, że gdyby odważny młodzieniec nie zareagował tak szybko, wypadek skończyłby się tragicznie.

„Chociaż on sam uważa swój czyn za coś oczywistego, sądzimy, że nie powinien pozostać niezauważony” – piszą czescy funkcjonariusze i informują, że 23-latek otrzymał za swoją pomoc nagrodę, którą wręczył mu osobiście komendant policji kraju kralovohradeckiego. Za „drugie narodziny” podziękował także swojemu wybawcy uratowany motocyklista.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej