RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mogłeś siedzieć cicho” – uczeń wyleciał z klasy, bo powiedział, że istnieją dwie płcie

– Źle wybierasz – ostrzegał nauczyciel (fot. reddit.com)
– Źle wybierasz – ostrzegał nauczyciel (fot. reddit.com)

– Miałeś szansę się wycofać, zrobiłeś problem. Skoro chcesz mieć taką opinię, głoś ją sobie w domu – tak powiedział nauczyciel do ucznia, który oświadczył, że istnieją dwie płcie. – Źle wybierasz – dodał ostrzegawczo. Ostatecznie wyrzucił ucznia z klasy. Pedagog sugeruje, że opinie nastolatka są niezgodne z polityką władz.

Kolejny projekt LGBT pod patronatem Trzaskowskiego. Chodzi o szkoły

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, objął patronatem kolejny projekt LGBT. To edukacyjne inicjatywa „Ranking Szkół Przyjaznych Uczniom i...

zobacz więcej

Uczeń szkoły publicznej w Szkocji zamieścił w sieci nagranie rozmowy z nauczycielem. Siedemnastolatek ocenia, że wyrzucenie go z klasy było „wykluczające”. Zdaniem nauczyciela, to postawa ucznia jest „wykluczająca”, co jest sprzeczne z charakterem szkoły. Jedynie opinia o istnieniu więcej niż dwóch płci jest w szkole akceptowalna.

- Chcesz robić z tego problem. Miałeś szansę siedzieć cicho – beształ ucznia nauczyciel.

- To pan zrobił problem, że na stronie internetowej są dwie płcie – odpowiedział uczeń.

My teacher kicked me out of class for saying there are only 2 genders from r/Conservative
Jak wyjaśnił portalowi tvp.info autor nagrania, nauczyciel skrytykował fakt, że na edukacyjnym portalu internetowym istniała możliwość zarejestrowania się jedynie jako osoba płci męskiej bądź żeńskiej. Uczeń ocenił, że nie jest to problem. Chłopak z obawy przed karą nie chce podawać swoich danych ani danych szkoły. - Dostałeś szansę, by się wycofać, wolałeś obstawać przy swoim. Wolałeś obstawać przy swoim, to kluczowa sprawa. Wolałeś obstawać przy swoim. Głoś proszę swoją opinię w swoim domu – mówił nauczyciel, udzielając nastolatkowi lekcji tolerancji. Dodał, że on nie głosi swojej opinii, lecz realizuje politykę edukacyjną władz.

Pedagog zasugerował uczniowi złożenie skargi, zastrzegł jednak, że „robienie problemu” z kwestii liczby płci jest „sprzeczne z polityką” władz. – Źle wybierasz – ostrzegł.

źródło:
Zobacz więcej