Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich

Laureatką poprzedniej edycji Tenisowego Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich była, walcząca dzisiaj w światowych turniejach, gwiazda polskiego tenisa - Iga Świątek (fot. arch. PAP/EPA/GERRY PENNY)

W dniach 15 – 18 czerwca na obiektach Klubu Tenisowego Legia w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 4A odbędzie się – organizowany przez Fundację Niepodległości wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym – turniej pod nazwą „Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich”.

Warszawski ratusz torpeduje dziecięcy Tenisowy Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich

Warszawski ratusz za wypożyczenie kortów żąda ponad 20 tys. zł od organizatorów Tenisowego Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich, w którym do...

zobacz więcej

Uroczyste otwarcie odbędzie się na korcie centralnym w sobotę 15 czerwca 2019 o godzinie 12:00. (wydarzenie na wolnym powietrzu). Turniej objęty został honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Karczewskiego. Wydarzenie zostało zarejestrowane w oficjalnym kalendarzu imprez sportowych Polskiego Związku Tenisowego na 2019 rok.

Turniej przeznaczony jest dla zarejestrowanych zawodników Polskiego Związku Tenisowego w przedziale wiekowym do 12 lat (tzw. Skrzatów). W kalendarzu PZT turniej zarejestrowano jako OTK Super Seria, co oznacza że ma on najwyższą kategorię (rangę), dzięki której zawodnicy będą zdobywać punkty rankingowe do klasyfikacji wyłaniającej najlepszych Juniorów w Polsce.

Laureatką poprzedniej edycji Tenisowego Memoriału Marii i Lecha Kaczyńskich była, walcząca dzisiaj w światowych turniejach, gwiazda polskiego tenisa - Iga Świątek.

W turnieju indywidualnym przewidziany jest udział 48 dziewczynek i 48 chłopców. W turnieju deblowym – 16 par deblowych chłopców i dziewcząt. Zawodnicy zgłaszają się do turnieju poprzez Polski Związek Tenisowy i są kwalifikowani według aktualnego miejsca w rankingu PZT.

W ramach Memoriału planowany jest także turniej deblowy dla VIP-ów, który rozpocznie się o godz.18:00, w niedzielę 16 czerwca 2019.

Memoriał Marii i Lecha Kaczyńskich – oprócz swojego sportowego charakteru – daje okazję popularyzowania idei patriotycznych w środowisku tenisowym. Przyczynia się do upamiętnienia Pary Prezydenckiej w kontekście odrodzenia ważnego ośrodka tenisowego w Polsce, jakim jest Klub Tenisowy Legia.

Śp. Prof. Lech Kaczyński jako Prezydent Warszawy podjął decyzję o modernizacji ośrodka tenisowego na Legii oraz zatwierdził środki finansowe na ten cel. Dzięki temu uratowano korty przed likwidacją, która byłaby skutkiem wcześniej planowanego przeznaczenia tych terenów pod infrastrukturę stadionu piłkarskiego.

źródło:
Zobacz więcej