Mieszkańcy Mrowin wstrząśnięci śmiercią 10-latki. „Tu nigdy nie było takiej tragedii”

„Po tym, co się stało, ludzie siedzą w domach” (fot. Shutterstock/Daniel Jedzura, zdjęcie ilustracyjne)

Ludzie we wsi są smutni, wstrząśnięci i zdezorientowani – powiedziała Katarzyna Popek, sołtys wsi Mrowiny na Dolnym Śląsku. To w niej mieszkała 10-letnia dziewczynka, której ciało znaleziono w lesie oddalonym od wioski o kilka kilometrów. – Tu nigdy nie było takiej tragedii – mówią mieszkańcy.

Dolny Śląsk: Znaleziono zwłoki 10-letniej dziewczynki. Ciało było częściowo roznegliżowane

Zwłoki 10-letniej dziewczynki znaleziono dzisiaj późnym popołudniem w kompleksie leśnym w miejscowości Pożarzysko w powiecie świdnickim na Dolnym...

zobacz więcej

Ciało dziewczynki znaleźli w czwartek w lesie w okolicy miejscowości Imbramowice przypadkowi ludzie. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, oddalone jest kilka kilometrów od miejscowości Mrowiny, w której mieszkała.

Dziewczynka wracała ze szkoły podstawowej, która położona jest w centrum niedużej miejscowości. Do domu miała ponad kilometr.

– Lekcje skończył się o 12.30. Droga do jej domu wiedzie wśród zabudowań. Była widziana 200 metrów do domu – powiedziała sołtys Mrowin Krystyna Popek.

W czwartek popołudniu ruszyły poszukiwania. – Bardzo dużo ludzi się w nie włączyło. W szkole powołano sztab kryzysowy. Niestety około godz. 20 dostaliśmy telefon, aby zaprzestać poszukiwań – powiedziała Popek.

Prokuratura ws. dziewczynki znalezionej w lesie: Obrażenia wskazują na zabójstwo

– Na ciele dziecka są obrażenia wskazujące na to, że zostało ono pozbawione życia w wyniku zabójstwa – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info...

zobacz więcej

Sołtys mówi, że ludzie we wsi są „smutni, wstrząśnięci i zdezorientowani”.

– To wielka tragedia. Nigdy bym nie pomyślała, że coś takiego może wydarzyć się w naszej miejscowości lub w okolicy. Dziś z rodzicami i dziećmi w szkole ma rozmawiać psycholog – mówiła wójt.

Na ulicach wioski jest niewielu mieszkańców. – Po tym, co się stało, ludzie siedzą w domach – powiedziała jedna z mieszkanek miejscowości. – Tu nigdy nie było takiej tragedii – dodaje inna.

Według mieszkańców dziecko i jej rodzice stosunkowo niedawno sprowadzili się do Mrowin.

Prokuratura poinformowała, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki. Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin powiedział, że wstępne oględziny ciała 10-letniej dziewczynki świadczą, że została ona zamordowana.

– Ślady na ciele świadczą o udziale osób trzecich w śmierci dziecka – powiedział prokurator.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 71 340-36-50, 71 782 41 08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

źródło:

Zobacz więcej