56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. 100 artystów, 150 piosenek

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 14-17 czerwca (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

W amfiteatrze opolskim rozpoczął się 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Od piątku, przez cztery dni festiwalu, ponad stu artystów zaprezentuje 150 piosenek. Transmisja w TVP1.

Wiele gwiazd na festiwalu w Opolu. Wzięły udział w konferencji w TVP

Już 14 czerwca rozpocznie się 56. edycja Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W Telewizji Polskiej odbyła się konferencja prasowa z...

zobacz więcej

Tegoroczny, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się w dniach 14–17 czerwca.

Festiwal rozpocznie się koncertem „Od Opola do Opola”, podsumowującym wydarzenia w polskiej muzyce rozrywkowej od ostatniego KFPP.

Tego samego dnia widzowie będą mogli obejrzeć „Debiuty”. Uczestników tego koncertu wybrała Rada Artystyczna składająca się z przedstawicieli TVP i miasta Opole. Wśród wykonawców znajdą się m.in. laureatka „Szansy na Sukces. Opole 2019” Aleksandra Nykiel i Michał Wiśniewski – zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Piątek będzie także okazją do uczczenia jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Majki Jeżowskiej i 20-lecia – zespołu Golec uOrkiestra.

Podczas sobotniego koncertu „Premiery”, w reżyserii Bolesława Pawicy, także wystąpią artyści wybrani przez Radę Artystyczną. Na scenie zobaczymy m.in. Katarzynę Wilk, TULIĘ, Sławka Uniatowskiego, Marcina Sójkę, Izabelę Trojanowską, Szymona Wydrę z Carpie Diem, 4Dreamers i Macieja Miecznikowskiego z Leszczami.

źródło:

Zobacz więcej