Zarzuty dla pracowników Poczty Polskiej zatrzymanych za korupcję

Śledztwo jest prowadzone w sprawie realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln złotych (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Zatrzymani we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej usłyszeli zarzuty. Wśród nich jest zarzut m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjmowania korzyści majątkowych.

Korupcja w Poczcie Polskiej. CBA zatrzymało 11 osób

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób podejrzanych o korupcję przy zamówieniach publicznych na kwotę ponad 30 mln zł. Były...

zobacz więcej

Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty.

Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonymi w Poczcie Polskiej.

Zarzuty dotyczą też przyjęcia korzyści majątkowych znacznych wartości oraz korzyści osobistych i ich obietnicy w zamian za wspieranie konkretnej firmy w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, a także przestępstwa tzw. prania brudnych pieniędzy przez legalizację środków pochodzących z łapówek.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości ponad 300 tys. zł.

CBA prowadzi kontrolę w urzędzie. Chodzi o dofinansowanie kancelarii prawnej

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego – dowiedziała się w poniedziałek Polska...

zobacz więcej

Sąd zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie. W stosunku do pięciu podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu kontaktu ze współpodejrzanymi.

Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty Polskiej. Ekspert w Pionie Informatyki i Telekomunikacji usłyszał zarzuty dotyczące kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było popełnianie przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z postępowaniami o udzielenie zamówienia publicznego.

Dyrektor w Centrum Obsługi Finansowej oraz zastępca dyrektora Biura Zarządu usłyszała zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjęcia korzyści majątkowej znacznej wartości.

Dwie osoby związane z warszawską firmą informatyczną usłyszały zarzuty dotyczące udzielenia korzyści majątkowych oraz obietnicy korzyści osobistych. Zatrzymane są także osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi pracownikami Poczty Polskiej. W ich przypadku zarzuty dotyczą prania brudnych pieniędzy pochodzących z przyjmowania łapówek.

źródło:

Zobacz więcej