Areszt dla 27-latki, która wraz z kolegami napadła na własną babcię

Trojgu podejrzanym grozi do 15 lat więzienia (fot. Shutterstock/PeJo)

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 27-letnia mieszkanka Kutna i jej dwóch znajomych, z którymi napadła na własną babcię, kradnąc jej złotą biżuterię. Trojgu podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

Bił i wyzywał babcię na wizji. Sprawą zajęła się policja [WIDEO]

zobacz więcej

Według rzeczniczki kutnowskiej policji Edyty Machnik do napadu na 69-letnią mieszkankę Kutna doszło 10 czerwca w jej własnym mieszkaniu. Kobietę odwiedziła 27-letnia wnuczka, która przyprowadziła dwóch kolegów.

– Mężczyźni byli zamaskowani; po wejściu do mieszkania jeden z nich przyłożył kobiecie do głowy narzędzie przypominające broń, a następnie 69-latka została przewrócona przez napastników. Zażądali pieniędzy i złota. Ukradli obrączkę i złoty pierścionek, potem cała trójka uciekła z mieszkania – opisała zdarzenie Machnik.

Poszkodowana natychmiast zawiadomiła policję i sprawcy napadu - dwóch mężczyzn w wieku 30 i 41 lat oraz 27-letnia kobieta – zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, a odzyskany łup powrócił do właścicielki.

Kutnowska prokuratura przedstawiła zatrzymanym zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozić im może do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd w Kutnie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

źródło:

Zobacz więcej