Andrzej Duda: Rozmowy z Donaldem Trumpem to nie jest bicie piany

Donald Trump (P) oraz prezydent RP Andrzej Duda (L) podczas spotkania z przedstawicielami mediów (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Bardzo konkretnie rozmawia mi się na temat polskich spraw i wspólnych interesów z panem prezydentem Donaldem Trumpem; to nie jest tzw. bicie piany: my się umawiamy, podpisujemy dokumenty i sprawy są realizowane w bardzo szybkim tempie – mówił w Houston prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda o sędziach SN: 30 lat temu przefarbowali się jako elita nowego państwa

Mimo upływu 30 lat ich wpływy, budowane po 1989 r., kiedy to przefarbowali się jako elita nowego państwa, są nadal duże – powiedział podczas...

zobacz więcej

Jako przykład podał kwestię dostaw gazu skroplonego LNG do Polski. Jak wskazał, kiedy w Warszawie w 2017 r. rozmawiał z Trumpem na temat tego gazu, nie był on jeszcze w ogóle dostarczany. Obecnie „co chwila przypływają gazowce ze Stanów Zjednoczonych, pompując gaz LNG do naszego terminala w Świnoujściu, a przecież minęły zaledwie dwa lata, a one już pływają od jakiegoś czasu. Tak szybko udało się to zrealizować” – zwrócił uwagę.

– Potrzebujemy gazu z USA w dobrej cenie i pewności, że będzie dostarczany, bo na pewności dostaw bardzo nam zależy. My musimy zdywersyfikować źródła dostaw – podkreślił.

Prezydent Duda zwrócił uwagę, że stosunki z USA bardzo się dynamizują. – To wielka zasługa także pana prezydenta Donalda Trumpa. To jest człowiek, który dobrze życzy Polsce – stwierdził prezydent Duda.

źródło:

Zobacz więcej