RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Posiedzenie PO-KO w nowym składzie. Dwóch posłów Nowoczesnej nie wstąpiło do klubu

Przewodniczącym klubu PO-KO pozostał Sławomir Neumann, a jedną z jego zastępczyń – liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (fot. TT/Grzegorz Schetyna)
Przewodniczącym klubu PO-KO pozostał Sławomir Neumann, a jedną z jego zastępczyń – liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (fot. TT/Grzegorz Schetyna)

Posłowie Nowoczesnej wstąpili do klubu Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej. W czwartek wieczorem odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie w nowym składzie. Po połączeniu z posłami Nowoczesnej klub PO-KO liczy 155 posłów.

Koniec „wypożyczenia” Protasiewicza. Poseł wraca do PSL-UED

Poseł Jacek Protasiewicz wraca w środę do klubu PSL-UED, skąd został w grudniu ubiegłego roku „wypożyczony” do klubu Nowoczesnej. Decyzja polityka...

zobacz więcej

Przewodniczącym klubu PO-KO pozostał Sławomir Neumann, a jedną z jego zastępczyń – liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

– Mamy wspólny klub Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. To jest integracja, która trwa tak naprawdę od 2016 roku, byliśmy coraz bliżej. Ostatnie posiedzenie naszych rad krajowych bardzo wyraźnie to powiedziało. Razem integrujemy się i idziemy do wyborów wspólnie – powiedział dziennikarzom po zakończeniu obrad klubu, szef PO Grzegorz Schetyna.

Z byłego już klubu Nowoczesnej do klubu PO-KO przystąpiło 12 z 14 jej dotychczasowych posłów. Na taki krok nie zdecydowali się posłowie: Marek Ruciński i Radosław Lubczyk.

Obaj – jak mówią byli posłowie Nowoczesnej – są lekarzami, planują zakończyć karierę polityczną i powrócić do zawodu. Lubczyk zadeklarował w środę, że do końca kadencji zamierza pozostać posłem niezrzeszonym.

Decyzja o połączeniu klubów PO-KO i Nowoczesnej zapadła podczas sobotnich wspólnych obrad Rad Krajowych: PO i Nowoczesnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej