RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sto tys. euro dla prześladowanych. Kościół w Walencji wspiera chrześcijan w Syrii

Zebrane pieniądze mają trafić do prześladowanych chrześcijan (fot. REUTERS/Omar Sanadiki)
Zebrane pieniądze mają trafić do prześladowanych chrześcijan (fot. REUTERS/Omar Sanadiki)

Najnowsze

Popularne

Archidiecezja walencka przesłała do Syrii ponad 100 tysięcy euro w ramach pomocy dla miejscowych chrześcijan. Jak poinformował arcybiskup kard. Antonio Cañizares zebrane pieniądze mają trafić do osób prześladowanych z powodu wiary. Akcja została przeprowadzona we współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W Północnej Syrii powstają nowe kościoły. Chrześcijanom nic nie grozi

Chrześcijanie na terenach Demokratycznej Federacji Północnej Syrii (DFPS) budują nowe kościoły. Jednym z nich jest kościół w wiosce Szalumije koło...

zobacz więcej

Hiszpański hierarcha wyjaśnił, że inicjatywa zbiórki środków pieniężnych dla chrześcijan w Syrii ruszyła w grudniu pod hasłem „Niezniszczalni w wierze”. Równolegle z akcją charytatywną w kościołach tej archidiecezji modlono się za prześladowanych wyznawców Chrystusa w Syrii i o pokój w tym kraju.

Jestem wdzięczny za tę akcję służącą wspieraniu prześladowanego Kościoła, ponieważ jest to zasiewanie miłości, która przebacza, jedna i umożliwia osiągnięcie pokoju – powiedział kard. Cañizares.

Przypomniał przy okazji, że jego archidiecezja ma bardzo dobre stosunki z chrześcijanami w Syrii. Zwrócił uwagę, że w 2018 r. do Walencji przybył z wizytą katolicki arcybiskup Aleppo Denys Antoine Chahda. To do tego miasta trafi część środków pieniężnych zebranych w archidiecezji walenckiej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej