Czarna seria w Japonii. Znów auto wjechało w przedszkolaków

Dwie dziewczynki trafiły do szpitala (fot. TT/Japan Today)

Samochód wjechał w grupę przedszkolaków i ich opiekunów w Japonii. Dwie dziewczynki zostały ranne. Policja aresztowała kierowcę.

Auto wjechało w grupę przedszkolaków. Są zabici i ranni

Samochód wjechał w środę w Japonii w grupę dzieci w wieku przedszkolnym, które z opiekunami wracały z wycieczki. Dwoje dzieci zginęło, a...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w czwartek około godz. 9.50 rano czasu lokalnego w mieście Nishinomiya w prefekturze Hyogo. Policja poinformowała, że grupa 17 przedszkolaków była prowadzona przez dwoje opiekunów do parku.

69-letnia Rieko Ueda zeznała, że jechała ulicą i chciała zawrócić, skręciła w prawo i zamierzała przejechać przez parking, ale uderzyła w pieszych na chodniku.

Do szpitala trafiły dwie dziewczynki – sześciolatka z obrażeniami barku oraz pięciolatka ranna w nogę.

Ueda została aresztowana pod zarzutem spowodowania wypadku, w którym ucierpiały inne osoby. Przyznała się do winy.

Na początku maja doszło do podobnego wypadku w Otsu, mieście w prefekturze Shiga w zachodniej Japonii. Do kolizji doprowadziły dwie starsze kobiety. Jedna z nich uderzyła w grupę osób czekających przed przejściem dla pieszych. Zginęło wówczas dwoje dzieci, a kilkanaście zostało rannych.

W ostatnim czasie w Japonii dochodziło do serii śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem starszych kierowców. W kwietniu kobieta i jej trzyletnia córeczka zginęły pod kołami samochodu prowadzonego przez 87-latkę. Wypadki te zrodziły pytania o to, do jakiego wieku można prowadzić pojazdy w starzejącym się japońskim społeczeństwie.

źródło:
Zobacz więcej