RAPORT

Pogarda

Spalinowe lokomotywy z mikroprocesorami. PKP Intercity modernizuje tabor

PKP Intercity przeznaczyło 90 mln na modernizacje 13 lokomotyw spalinowych serii SM42 (fot. mat. pras.)
PKP Intercity przeznaczyło 90 mln na modernizacje 13 lokomotyw spalinowych serii SM42 (fot. mat. pras.)

Najnowsze

Popularne

PKP Intercity wybrało H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu na wykonawcę modernizacji 13 spalinowych lokomotyw manewrowych SM42. Warte 90 mln zł brutto zamówienie jest częścią największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity.

Warszawa podpisze największy w Polsce kontrakt na dostawę tramwajów

Największą umowę na dostawę tramwajów w Polsce podpisze w środę z koreańskim Hyundaiem prezes spółki Tramwaje Warszawskie. 213 nowych pojazdów...

zobacz więcej

Oferta złożona przez H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych opiewała na kwotę blisko 6,95 mln zł brutto za wykonanie naprawy z modernizacją jednej lokomotywy. Całkowita wartość zamówienia wyniesie więc 90,3 mln zł brutto.

Lokomotywy serii SM42 zostaną zmodernizowane na dwuagregatowe z funkcją zasilania wagonów w energię elektryczną. Lokomotywy zyskają nowoczesne silniki spalinowe, spełniające normę emisji spalin na poziomie Stage IIIB.

Rozwiązania, które pojawią się w lokomotywach, takie jak m.in. mikroprocesorowe sterowanie, mają poprawić bezpieczeństwo pracy lokomotyw i pozwolić zmniejszyć zużycie paliwa. Zastosowane rozwiązania wpłyną na obniżenie hałasu i drgań zarówno tych emitowanych do otoczenia jak i tych, które mają wpływ na personel obsługujący lokomotywę oraz opcjonalnie na pasażerów.

Zmodernizowane lokomotywy będą wykorzystywane przede wszystkim do pracy manewrowej. Ponadto będą mogły być wykorzystywane do obsługi czasowo zamykanych części szlaków z uwagi na modernizacje linii kolejowych, do obsługi pociągów w awaryjnych sytuacjach związanych z uszkodzeniami trakcji oraz sezonowo uruchamianych składów, prowadzonych po niezelektryfikowanych szlakach.

Modernizacja zostanie zrealizowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 dla projektów „Przyspieszamy komfortowo – unowocześnianie wagonów i zakup lokomotyw dla PKP Intercity S.A” oraz „Kolej na dobre połączenia – unowocześnienie wagonów i lokomotyw dla PKP Intercity S.A.”.

Spalinowe lokomotywy z mikroprocesorami. PKP Intercity modernizuje tabor

PKP Intercity wybrało H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu na wykonawcę modernizacji 13 spalinowych lokomotyw manewrowych SM42....

zobacz więcej

PKP Intercity podpisało umowę na realizację projektów z Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) w 2018 roku. Pozyskane środki są elementem największego programu inwestycyjnego w historii PKP Intercity „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”, którego celem jest m.in. zakup i modernizacja taboru oraz dalsze podnoszenie komfortu podróży – zapewnia operator kolejowy. Na zakup nowych wagonów i lokomotyw oraz modernizację taboru już posiadanego, a także na stacje postojowe PKP Intercity przeznaczy do 2023 roku około 7 mld zł – poinformowano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej