Nieboszczyk za kierownicą tira. Żołnierze zapobiegli katastrofie

Trudny manewr żołnierzy sprawił, że nie doszło do groźnego wypadku (fot. PAP/EPA/POLICE THURINGIA HANDOUT)

O krok od katastrofy na niemieckiej autostradzie A4 na wysokości miejscowości Ronneburg (Turyngia). Dwaj żołnierze Bundeswehry zatrzymali pozbawioną kontroli ciężarówkę, za kierownicą której siedział człowiek niedający oznak życia.

Zderzenie autobusów w Bydgoszczy. Lekarzom nie udało się uratować kierowcy

Zmarł kierowca, który został poważnie ranny w czołowym zderzeniu dwóch autobusów MZK w Bydgoszczy. Drugi kierowca usłyszał zarzut w tej sprawie;...

zobacz więcej

Żołnierze jechali autostradą A4 w kierunku Drezna, kiedy zobaczyli, że jadąca przed nimi 40-tonowa ciężarówka nie trzyma się swojego pasa i zjeżdża na bok. Przyspieszyli i zrównali się z pędzącym tirem. Stwierdzili, że kierowca jest nieprzytomny.

Hauptfeldfebel Friedemann Frischko i oberstabsgefreiter Christopher Seidel zdecydowali się na trudny manewr – wyprzedzili tira i zajechali mu drogę, a następnie spowalniając swoją ciężarówkę, zatrzymali pojazd.

Na miejsce wezwano ratowników, ci rozpoczęli reanimację kierowcy, ale nie udało im się uratować 67-latka. Policja wszczęła dochodzenie mające ustalić przyczynę śmierci mężczyzny.


źródło:
Zobacz więcej