15-latka została zgwałcona w szpitalu psychiatrycznym

Nikogo do tej pory nie zatrzymano (fot. Shutterstock/sfam_photo)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu na 15-letniej pacjentce Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego. – Dziewczynka ma złożyć zeznania przed sądem. Takie są procedury. Nikogo do tej pory nie zatrzymano – poinformowała portal tvp.info prok. Grażyna Wawryniuk.

Kazał biegać studentom w upalny dzień. „Jeden zapadł w śpiączkę. Nie żyje”

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci studenta warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej. Jak informuje Radio ZET, w trakcie zaliczenia...

zobacz więcej

Do zdarzenia – jak informuje Wawryniuk – miało dojść tydzień temu, w nocy z 5 na 6 czerwca. W tej sprawie prokuratura prowadzi śledztwo z paragrafu 197 Kodeksu karnego – „kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

– Czekamy na wyznaczenie terminu przesłuchania dziewczynki przed sądem – poinformowała prokurator.

Jak informują lokalne media, dziewczynkę położono na oddziale dla dorosłych, na co zgodę wydała jej matka, bo na dziecięcym nie było już wolnych łóżek.

Z informacji Radia Gdańsk wynika, że sprawcą mógł być pacjent z sąsiedniej sali.

– Ten mężczyzna był wcześniej zgłaszany do pielęgniarek przez innych pacjentów, że sam sobie chodzi po różnych salach, że komuś coś zabrał, wypił i robił, co chciał. Doszło do gwałtu, ale gdyby wziął poduszkę i ją udusił przez sen? To są ludzie po lekach, z zaburzeniami i niestety dużo rzeczy się tam podobno zdarza – powiedziała radiu pacjentka szpitala, pani Bożena.

źródło:
Zobacz więcej