Izrael: Uderzenie w Strefę Gazy to odpowiedź na atak rakietowy

Wymiana ognia nastąpiła po zamknięciu przez Izrael przybrzeżnej strefy dla rybaków z Gazy (fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER)

Izraelskie samoloty bojowe zbombardowały bunkry w bazie Hamasu w Strefie Gazy. Wojsko informuje, że jest to odpowiedź na pierwszą od początku maja rakietę wystrzeloną z tego terytorium w stronę Izraela. W wyniku wymiany ognia zginęło czterech Izraelczyków i 25 Palestyńczyków.

Rozejm w Strefie Gazy? Izrael nie potwierdza

Dwóch anonimowych przedstawicieli władz palestyńskich w Strefie Gazy poinformowało, że w poniedziałek nad ranem uzgodniono rozejm w wymianie...

zobacz więcej

Wymiana ognia nastąpiła po zamknięciu przez Izrael przybrzeżnej strefy dla rybaków z Gazy.

Izraelskie ministerstwo obrony motywowało decyzję obecnością na wodzie urządzeń wystrzeliwujących pociski w stronę Izraela.

Rzecznik izraelskiej straży pożarnej powiedział, że balony ogniowe wystrzelone z Gazy spowodowały siedem pożarów. W zeszłym roku Palestyńczycy zdołali w taki sposób podpalić duże obszary pól uprawnych w południowym Izraelu.

Na początku maja działania zbrojne między Izraelem i Strefą Gazy nabrały intensywności. Pociski z Gazy zabiły czterech cywilów w Izraelu.

Lokalne władze informowały o 21 zabitych Palestyńczykach, z których ponad połowa to ludność cywilna. Zaognienie konfliktu zakończył rozejm osiągnięty dzięki mediacji Egiptu, Kataru i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

źródło:
Zobacz więcej