Biskupi zachęcają do „oblężenia Jasnej Góry”

Ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę 22 czerwca (fot. Shutterstock/Nahlik)

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście z zaproszeniem na „Męskie oblężenie Jasnej Góry” zachęca wszystkich mężczyzn z całej Polski do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się 22 czerwca.

„Sprawy polskie mają znaczenie światowe”. Nieznane przemówienie Jana Pawła II

„Sprawy, które toczą się w Polsce, mają znaczenie światowe” – to słowa Jana Pawła II, a zarazem tytuł publikacji wydanej z okazji 40. rocznicy...

zobacz więcej

Pielgrzymkę mężczyzn pod nazwą „Męskie oblężenie Jasnej Góry” organizują już po raz trzeci liderzy różnych męskich środowisk katolickich. Jej celem jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu i wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą.

„Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazuje, że ta pielgrzymka stała się zaczynem dla powstania wielu męskich inicjatyw w parafiach” – podkreślają organizatorzy.

„»Uczyńcie, co wam mówi Syn« - w ostatnich latach te słowa Maryi mocno wybrzmiewają w sercach wielu mężczyzn, którzy spotykają się w różnych ruchach i wspólnotach, aby odkrywać swoją męską tożsamość w świetle Słowa Bożego. Mężczyźni podejmują różne dzieła, których celem jest wzrastanie w roli chrześcijanina, męża, ojca i przewodnika. Dla wielu autorytetem stał się św. Józef” – napisał w liście abp Gądecki, zapraszającym mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce.

Podkreślił w nim, że jedną z inicjatyw podejmowanych przez te środowiska jest organizowana po raz trzeci pielgrzymka mężczyzn pod hasłem „Męskie oblężenie Jasnej Góry”.

„Wydarzenie to ma być czasem modlitwy u stóp Maryi, nauczań i braterskiego spotkania, a jej owocem winno być umocnienie w powołaniu, a także zaangażowanie w tworzenie męskich środowiska wiary w parafiach w całej Polsce” – zaznaczył w liście przewodniczący episkopatu Polski.

Spotkanie swoim patronatem objęli: przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

źródło:

Zobacz więcej