„To przyjemność gościć w Białym Domu moich przyjaciół”

Polska para prezydencka złożyła oficjalną wizytę w Waszyngtonie (fot. REUTERS/Kevin Lamarque)

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że przyjemnością było gościć prezydenta Polski Andrzeja Dudy z małżonką oraz podziękował Polsce za „bycie wzorowym sojusznikiem”. Pozytywnie wypowiedział się też o stanie relacji USA-Polska.

Prezydent: Rosja zawsze czyhała na nasze terytorium [WIDEO]

Chcielibyśmy, aby Rosja była naszym przyjacielem, ale niestety Rosja znów pokazuje swoje bardzo nieprzyjemne dla nas, imperialne oblicze. A my nie...

zobacz więcej

„To była przyjemność gościć dziś w Białym Domu moich przyjaciół, prezydenta Andrzeja Dudę i panią Agatę Kornhauser-Dudę. Stosunki polsko-amerykańskie są na rekordowo wysokim poziomie. Dziękuję, że jesteście takim wzorowym sojusznikiem!” – brzmi wpis zamieszczony w przez amerykańskiego przywódcę.

Polska para prezydencka w środę złożyła oficjalną wizytę w Waszyngtonie, której ostatnim punktem było uroczyste przyjęcie wydane na jej cześć przez prezydenta USA i pierwszą damę Melanię Trump.

Wcześniej prezydenci m.in. podpisali deklarację ws. zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce w najbliższej przyszłości o około tysiąca dodatkowych żołnierzy. Obejrzeli też pokaz myśliwców F-35, które Polska chce kupić od USA.

Trump wyraził ponadto nadzieję na szybkie włączenie Polski do ruchu bezwizowego oraz nie wykluczył, że we wrześniu złoży wizytę w Polsce w związku z obchodami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Była to druga wizyta polskiego prezydenta w USA w ciągu 10 miesięcy.

źródło:
Zobacz więcej