Afera GetBack. CBA zatrzymało pięć osób

Kolejne zatrzymania ws. nieprawidłowości w GetBack (fot.arch.PAP/Aleksander Koźmiński)

Agenci warszawskiej delegatury CBA zatrzymali pięć osób w sprawie afery GetBack. Są podejrzani o manipulację kursami akcji oraz oszustwa w obrocie instrumentami finansowymi.

Wyłudzenie z subwencji MEN. CBA zatrzymało właścicielkę sieci szkół

Funkcjonariusze CBA zatrzymali właścicielkę sieci szkół, działających w kilku województwach – ustalił portal tvp.info. Sprawa dotyczy podejrzenia...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania kolejnych osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

Jak wskazał, cztery z pięciu zatrzymanych przez funkcjonariuszy osób jest podejrzanych o „manipulację kursem akcji spółki EGB Investments” w celu zawyżenia jej wartości.

Ostatnia z zatrzymanych osób to – jak mówi rzecznik – były współpracownik jednego z banków, którego śledczy podejrzewają o „oszustwo prowadzenie bez zezwolenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi”.

Jak dodał Brodowski, wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty karne. Przypomina, że do dziś zarzuty w tym postępowaniu usłyszało 49 osób.

źródło:
Zobacz więcej