Chciał wydmuchać nos, przewrócił się. Froome nie pojedzie w Tour de France

Chris Froome jest czterokrotnym zwycięzcą Tour de France (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT)

Czterokrotny zwycięzca Tour de France Christopher Froome nie pojedzie w tegorocznej Wielkiej Pętli. Brytyjski kolarz uległ upadkowi i doznał wielu złamań.

Najlepszy kolarz cudem uniknął śmierci. „Celowo we mnie wjechał”

O dużym szczęściu może mówić Chris Froome. Najwybitniejszy kolarz ostatnich lat został potrącony przez samochód, nie odniósł żadnych obrażeń....

zobacz więcej

Froome upadł w trakcie rekonesansu przed środową 26-kilometrową jazdą indywidualną na czas podczas Criterium du Dauphine w Roanne. Jadąc z prędkością około 60 km/godz. kolarz chciał wydmuchać nos, ale podmuch wiatru sprawił, że stracił równowagę i uderzył w murek przy drodze.

34-letni zawodnik ekipy Team Ineos został odwieziony do szpitala. Początkowo podejrzewano złamanie kości udowej, niektóre media informowały o pękniętej miednicy. Obrażenia okazały się jednak o wiele poważniejsze. Brytyjczyk ma złamaną kość udową, łokieć i żebra.

Szef zespołu Dave Brailsford oświadczył, że jest zbyt wcześnie, by mówić, w jakim stopniu kontuzja może zaważyć na dalszej części sezonu czy nawet karierze kolarza.

Chris Froome czterokrotnie wygrywał Tour de France, ma też w dorobku zwycięstwo w Giro d’Italia i Vuelat a Espana. W zeszłym roku zajął w Wielkiej Pętli trzecie miejsce. Kolegą Brytyjczyka w zespole Ineos jest m.in. Michał Kwiatkowski. TdF rozpocznie się 6 lipca.


źródło:
Zobacz więcej