Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trump: Mam nadzieję, że Polska dołączy do programu bezwizowego bardzo szybko

Mamy nadzieję, że Polska dołączy do programu bezwizowego bardzo szybko, być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni – ocenił prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z polskim prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydent USA na obchodach 1 września w Polsce? Trump: Myślę, że tak

Myślę, że tak – odpowiedział prezydent USA Donald Trump, pytany czy przyjmie zaproszenie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i przyleci do Warszawy 1...

zobacz więcej

Amerykański prezydent był pytany na konferencji prasowej, kiedy Polska dołączy do programu bezwizowego.

– Mamy nadzieję, że bardzo szybko. Wiemy, że sytuacja jest dosyć złożona. Niewiele krajów należy do tej elitarnej grupy, chcemy, aby Polska do tej elitarnej grupy należała. Być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni – oświadczył Trump. Zaznaczył jednak, że pewna praca musi jeszcze zostać wykonana.

Dopytywany, czy podczas swojej wrześniowej wizyty w Polsce będzie mógł ogłosić tę decyzję, prezydent USA stwierdził, że to „świetny pomysł”.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest optymistą. – Myślę, że jest to pierwsza amerykańska administracja, która podeszła do tego problemu w sposób poważny i kompleksowy – ocenił. Wyraził przy tym nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona do końca pierwszej kadencji Trumpa, czyli w praktyce do końca przyszłego roku.


źródło:
Zobacz więcej