Pijany i naćpany kierowca potrącił dziewczynkę. Złapał go strażnik po służbie

Sprawcę wypadku zatrzymał strażnik miejski (fot. KMP Rybnik)

21-letni kierowca potrącił w Rybniku (Śląskie) dziewczynkę wracającą poboczem drogi ze szkoły. Mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, ale szybko został złapany. Badania wskazały, że był pod wpływem alkoholu i być może narkotyków.

Tragedia w Poznaniu. Tramwaj śmiertelnie potrącił ośmioletniego chłopca

W Poznaniu na ul. Hetmańskiej ośmioletni chłopiec został potrącony przez tramwaj. Mimo ponad 40-minutowej reanimacji dziecka nie udało się uratować.

zobacz więcej

Kierujący audi podczas wymijania innego pojazdu na ul. Łącznej zjechał na pobocze, uderzył w głaz, po czym potrącił znajdujące się obok dziecko. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy dziewczynce, która z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka minut później dyżurny otrzymał koleje zgłoszenie. Tym razem 42-letni strażnik miejski, który był po pracy, zawiadomił policję, że udał się w pościg i zatrzymał sprawcę wypadku drogowego. Następnie przekazał go policjantom, którzy przyjechali na miejsce.

Szybko wyszło na jaw, że sprawca wypadku był po spożyciu alkoholu. Badanie testerem narkotykowym również dało wynik pozytywny. To, czy znajdował się pod wpływem środków odurzających, potwierdzą ostatecznie wyniki badania jego krwi.


źródło:

Zobacz więcej