Kolejny atak na kościół. Zniszczony pomnik świętego, wybite szyby, napis na drzwiach

Śledczy badają czerwoną substancję, którą wykonano napis na drzwiach kościoła (fot. FB/Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Koninie)

Nieznani sprawcy zdewastowali kościół św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Efektem są wybite szyby, zniszczona gablota, napis na drzwiach wykonany czerwoną substancją i uszkodzony pomnik św. Maksymiliana. Policja szuka wandali, sprawa dotyczy zniszczenia mienia – przekazał portalowi tvp.info podkom. Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Do sprawy odniósł się na Facebooku radny sejmiku województwa wielkopolskiego Robert Popkowski (Solidarna Polska). „Hejt i nagonka na Księży Katolickich dotyka również Konina. Pisanie krwią na drzwiach Kościoła i wandalizm to smutne skutki tej nagonki” – napisał.

– Śledczy badają czerwoną substancję, którą na drzwiach wykonano napis „Jakuba oddaj” – powiedział Jankowski. Jak zaznaczył, w tej chwili nie wiadomo, czy jest to krew.

„Film Sekielskiego to dobry trop”. Nożownik z Wrocławia o motywach ataku na kapłana

– To jest dobry trop – powiedział dziennikarzom Zygmunt W. – nożownik, który zaatakował księdza przed wrocławskim kościołem, pytany o to, czy film...

zobacz więcej

Policję o zdarzeniu poinformowała rano jedna z sióstr zakonnych, która opiekuje się świątynią. Funkcjonariusze ustalają, czy wandal działał w pojedynkę, czy było to kilka osób.

Szyby wybito w drzwiach wejściowych i kolejnych, znajdujących się wewnątrz kościoła – prawdopodobnie kamieniem, który znaleziono na miejscu. Przed świątynią sprawcy rozbili także znicze i uszkodzili donice z kwiatami.

Proboszcz kościoła św. Maksymiliana Kolbego oszacował zniszczenia na 1 tys. zł.

źródło:
Zobacz więcej